Kryptowaluty

czyli dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów
i co zrobić żeby zrozumieć rewolucję większą niż powstanie
Internetu nie będąc Informatykiem.
Kup teraz
Kompendium wiedzy o kryptowalutach
Jasno i przejrzyście
Nie musisz być informatykiem aby zrozumieć rewolucję stojącą za technologiami kryptowalut. Książka napisana przystępnym językiem z dużą ilością obrazowych przykładów i autorskich komentarzy.
Praktyczny poradnik
Kupujemy pierwszego bitcoina czyli porady krok po kroku związane z transakcjami i bezpiecznym przechowywaniem kryptowalut.
Kryptowaluty w świetle prawa
Porady prawne renomowanej kancelarii adwokackiej dotyczące stanu prawnego kryptowalut w Polsce oraz aspektów podatkowych związanych z obrotem i inwestowaniem w kryptowaluty dla osób fizycznych i firm.
Sebastian Kulczyk, Inwestor
"Najlepsza książka o kryptowalutach i blockchainie jaką miałem okazję przeczytać"
Tomasz Drożdżyński, założyciel OLX.pl oraz Wykop.pl
"Kompletny przewodnik po dynamicznie rozwijającym się świecie kryptowalut i technologii blockchain, zarazem wciągajaca lektura napisana przystępnym językiem"
Jakub Hermański, Head of Product Manager, Fibaro.com
"Świetna książka o jednej z najbardziej rewolucyjnych, o ile nie najbardziej rewolucyjnej technologii naszych czasów. Lektura napisana z przeznaczeniem dla osób nietechnicznych, ale Ci najbardziej zaawansowani też znajdą coś dla siebie. W świecie ogromnego wzrostu zainteresowania tematem kryptowalut ważne jest to, aby rozumieć ogromny potencjał technologii blockchain oraz odpowiedzieć sobie na pytanie jakim którym kierunku zmierza nasz świat"
O książce
Technologia
W pierwszych rozdziałach omawiamy w przystępnych słowach sposób działania stojącej za bitcoinem technologii rejestru rozproszonego czyli Blockchain’a. Przybliżamy także zagadnienia związane z mechaniką stojącą za działaniem kryptowalut, ich bezpieczeństwem, a także wyjaśniamy skąd w ogóle biorą się bitcoiny i waluty alterantywne. Przygotowaliśmy także usystematyzowaną klasyfikację cyfrowych pieniędzy ze względu na ich cechy i funkcje, a także omawiamy najpopularniejsze w tej chwili instrumenty kryptowalutowe w uporządkowanej po raz pierwszy na rynku wydawniczym formie.
Przyszłość
W tej części książki mierzymy się z implikacjami jakie niesie za sobą powszechna adaptacja technologii rejestrów rozproszonych w szeregu gałęzi gospodarki. Omawiamy kolosalne znaczenie blockchanina, który bez wątpienia jest fundamentem rewolucji o skali i znaczeniu większym niż powstanie Internetu! Przechodzimy od rankingu zawodów i branż które przestaną niebawem istnieć, po rewolucje w poszczególnych sektorach gospodarki od logistyki po finanse. Mierzymy się także z zagadnieniami trudnymi, takimi jak wpływ kryptowalut na światowe bezpieczeństwo, państwowość czy prawo. Liczymy na to, że rozdziały zgrupowane w sekcji “narodziny Nowego Porządku świata” będą szczególnie interesujące zarówno dla entuzjastów nowych technologii jak i w takim samym stopniu, ekonomistów, inwestorów kapitałowych czy polityków.
Ile wart będzie Bitcoin?
Mierzymy się z zagadnieniem obecnej oraz przyszłej wyceny kryptowaluty bitcoin stosując zarówno metody ekonometryczne, wpływ adopcji na wycenę, analizę trendów cenowych, analizę techniczną oraz wielkość rynku kryptowalutowego w kontekście reszty rynków finansowych
Praktyczny poradnik
W tej części postaramy się poprowadzić czytelnika za rękę i przygotować go do bezpiecznego wejścia w świat kryptowalut wyjaśniając po drodze wszystkie istotne kwestie związane z bezpiecznym zakupem pierwszego bitcoina (lub jego części). Część tą powinno się traktować jako praktyczny poradnik dla osób które nie miały do czynienia nigdy z kryptowalutami. Omawiamy w nim także wszelkie ryzyka związane z globalnym światem krypowalut począwszy od przechowywania cyfrowych wartości, przez transakcje kryptowalutowe.
Kryptowaluty w świetle prawa
Aż po analizę prawną kryptowalut i związane z nią regulacje prawno-skarbowe w naszym kraju (dodatek do wydania polskiego)
Komu zawdzięczamy powstanie bitcoina?
Czyli w poszukiwaniu tożamości legendarnego Satoshi Nakamoto
Spis treści oraz fragment książki
Faq
Mieszkam poza Polską, czy możliwe są wysyłki zagraniczne?
Niestety nie wysyłamy książek za granicę. Zawsze jednak możesz zamówić przesyłkę na adres rodziny lub znajomych mieszkających w kraju.
Jak długo będę czekać na paczkę?
Paczki wysyłamy w ciągu jednego dnia roboczego kurierem DHL według wybranego przez Ciebie w momencie składania zamówienia sposobu dostawy (dostawa pod adres lub do paczkomatu/punktu odbioru). DHL zobowiązał się dostarczyć przesyłkę maksymalnie w ciągu 48 godzin od nadania. Zamawiając książkę otrzymasz numer trackingowy przesyłki aby móc śledzić jej drogę do Ciebie oraz uzgodnić sposób odbioru paczki w sytuacji gdyby nie było Cię pod wskazanym adresem w momencie wizyty kuriera. Przykładowo - zamawiając książkę we wtorek, powinieneś otrzymać ją najpóźniej w czwartek.
Czy możliwa jest realizacja zamówienia książki za pobraniem?
Niestety nie realizujemy sprzedaży w ten sposób. Oferujemy natomiast szereg opcji płatności elektronicznych w momencie zakupu oraz po raz pierwszy w Polsce - możliwość zapłaty kryptowalutą Bitcoin
Czy istnieje możliwość otrzymania książki z autografem?
Z przyjemnością podpiszemy Twój egzemplarz książki. Raz po raz pojawiamy się na konferencjach związanych z tematyką kryptowalut. Wystarczy śledzić blogi autorów - Szczepana Bentyna i Michała Grzybkowskiego abyśmy mogli się poznać i podpisać przy okazji Twój egzemplarz książki "Kryptowaluty"
Czy przewidujecie program afiliacyjny?
Tak, uruchomiliśmy program afiliacyjny w którym dzielimy się prowizją za skuteczne polecanie książki które zakończy się zakupem (po skorzystaniu ze specjalnego linka osoby polecającej). Osoby zainteresowane współpracą prosimy o kontakt bezpośredni na adres wydawnictwo@crypto-logic.pl.
Jak wydana jest książka?
Książka Kryptowaluty wydana jest w twardej lakierowanej oprawie i zawiera 288 stron tekstu wydrukowanego czcionką rozmiaru 10 punktów z interlinią 14 punktów (najpopularniejszy standard wydawania książek). Książka została wydrukowana na wysokiej jakości papierze gramatury 90. Składa się na nią 548 452 znaków co daje 71 311 wyrazów w ponad 10 tysiącach wierszy zawartych w 2226 akapitach. Książka zawiera także kilkanaście tabel pomocniczych oraz wykresów oraz około czterysta przypisów.
Gdzie można kupić książkę Kryptowaluty?
Prowadzimy sprzedaż on-line przez stronę internetową www.kryptowaluty.edu.pl oraz w wybranych księgarniach:

Poznań:
- Księgarnia Bookarest w Starym Browarze - ul. Półwiejska 42, Poznań

Warszawa:
- Kluboksięgarnia Radio i Telewizja - ul. generała Wł. Andersa 29, Warszawa
- Księgarnia Ekonomiczna - ul.Grójecka 67, Warszawa

Jeżeli prowadzisz księgarnię i chciałbyś również oferować tą książkę swoim klientom to prosimy o kontakt bezpośrednio z wydawnictwem na adres wydawnictwo@crypto-logic.pl w celu uzgodnienia warunków współpracy.
Nadal masz pytania? Napisz do nas!
Wyślij wiadomość
O autorach
Michał GrzybkowskiStrona autora www.grzybkowski.com
(1980), entuzjasta technologii internetowych.Prezes i założyciel największego centrum przetwarzania danych w Polsce - firmy Beyond.pl, a także współzałożyciel i inwestor w firmach związanych z nowymi technologiami: GreyWizard, GoldenSubmarine oraz Coinpaprika.

Studiował biznes elektroniczny pod kierunkiem prof Wojciecha Cellarego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Następnie, podczas studiów doktoranckich, pod kierunkiem prof. Waldemara Frąckowiaka, prowadził badania doktoranckie w zakresie ładu korporacyjnego w Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych, na tym samym Uniwersytecie.

W latach 2005-2006 realizował indywidualny program badań doktoranckich na University of Oxford. Jest laureatem drugiej edycji prestiżowego stypendium imienia Lesława A. Pagi. Od 2016 roku zajmuje się doradztwem w krajowych i zagranicznych projektach związanych z kryptowalutami oraz Initial Coin Offering (ICO).

Token personalny Michała: mgc.kryptowaluty.edu.pl
Szczepan BentynStrona autora www.bentyn.me
(1987), "ewangelista" kryptowalutowy.Studiował na Uczelni Łazarskiego w Warszawie. Kryptowalutami zainteresował się w 2013 roku. Znany w szczególności jako opiniotwórczy influencer, w prostych słowach opowiadający w mediach społecznościowych, na konferencjach i w artykułach o rewolucji, jaką są kryptowaluty. Założyciel i prezes zarządu Pracowni Nowych Technologii, w której rozwija i buduje rozwiązania oparte na technologii blockchain. Jako pierwszy Polak wyemitował swój personalny token - bentyncoin, którego wartość w ciągu pół roku wzrosła od 1 grosza o 6000%.

Token personalny Szczepana: ben.kryptowaluty.edu.pl
Dodatek do polskiego wydania związany ze stanem prawnym oraz regulacjami prawno-skarbowymi dotyczącymi kryptowalut przygotował:
Adam Rajewski
(1985), adwokatW praktyce adwokackiej zajmuje się przede wszystkim prawem podatkowym. Autor publikacji z zakresu prawa upadłościowego. W czerwcu 2009 roku uzyskał stopień magistra na kierunku prawo Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W roku 2013 został wpisany na listę adwokatów Wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Pracuje w Adwokackiej Spółce Partnerskiej Grzybkowski Guzek Jackowski, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i Wielkopolskiej Izby Adwokackiej.
Kontakt
Wydawnictwo Crypto Logic sp z o.o.
Partnerzy
Patronaty medialne
-
  • Książka papierowa + ebook "Kryptowaluty". Zaktualizowany ebook w wersji PDF (optymalizowanej dla czytników książek elektronicznych).
104,98 PLN94,99 PLN
  • Książka papierowa + Ebook w wersji polskiej
  • Ebook w wersji polskiej
  • Książka papierowa
×
Książka papierowa + Ebook w wersji polskiej
Wybrałeś: Książka papierowa + Ebook w wersji polskiej Rozmiar:

Zwiększ ilość zamawianych produktów, dodaj inne towary, sprawdź zniżki i skorzystaj z kodów rabatowych.

Przejdź od razu do logowania lub wypełnienia formularza danymi osobowymi, potrzebnymi do finalizacji zamówienia.

Opinie klientów
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixel